Niedobór energii w organizmie

12 marca 2020 by Brak komentarzy

W organizmie każdego człowieka znajdują się miliardy mitochondriów, które są niezbędne do przeżycia człowieka. Kiedy zmniejszają swoją produktywność – niezbędne są substancje mitochondrialne.

Spadek energii – starzenie organizmu

Najbardziej oczywistą przyczyną pogorszenia funkcji mitochondriów jest starzenie się. Medycyna mitochondrialna zwraca uwagę, że między trzydziestym a siedemdziesiątym rokiem życia, mitochondria zmniejszają swoją produktywność o około 50 procent. Oznacza to, że siedemdziesięciolatek otrzymuje średnio około połowy energii komórkowej w porównaniu do trzydziestolatka. Spadek produktywności mitochondriów jest przyczyną prawie wszystkich chorób. Teoretycznie możliwe jest zachowanie produktywności mitochondriów nawet w starszym wieku.

Niezbędne jest jednak odpowiednie suplementowanie diety – czyli dostarczanie energii dla mitochondriów. Służy ku temu naturalna witamina C, witamina b complex, witamina k2, witamina b3, kwas alfa liponowy. Dodatkowo są to również: witamina d3, witamina k2 mk7, koenzym q10 oraz chrom w tabletkach, mangan suplement.

Przyczyny dysfunkcji mitochondriów

Prawidłowe odżywianie jest jednym z najłatwiejszych i najszybszych sposobów na poprawę funkcji mitochondriów. Zatrucie rtęcią, problemy z wątrobą i fluor mogą obniżyć poziom hormonów tarczycy niezbędnych do utrzymania funkcjonowania i skuteczności mitochondriów. Wątroba przekształca T4, główny hormon tarczycy, w T3, który pomaga mitochondriom wytwarzać ATP. Jeśli wątroba nie działa tak, jak powinna, nie wytworzy wystarczającej ilości T3 do wydajnej produkcji energii. Toksyny środowiskowe są główną przyczyną dysfunkcji mitochondriów. Dzisiaj jesteśmy narażeni na tysiące różnych toksycznych związków chemicznych i zanieczyszczeń, których sto lat temu po prostu nie było.

Ciało potrzebuje dużo energii do detoksykacji, usuwania lub neutralizacji tych toksyn. Zatem wszystko, co robisz, aby zwiększyć produkcję energii komórkowej, może zwiększyć zdolność organizmu do walki z toksynami.